Čt. Lis 21st, 2024

Včera jsem to řešil. Nemáte čas, takže potřebujete vybavit, aby se něco hned překopírovalo a potom hned smazalo. Všude návody přes rsync, to je sice fajn, ale já jsem scpčkař.

Řešení je sice úplně debilní, protože když se náhodou něco podělá ale příkaz dopadne bez chybové hlášky, tak dojde ke smazání původní předlohy. Mě to však pomohlo. Přesto Vás varuji, že pokud budete přesouvat přes ssh a nemusíte spěchat, tak dejte prvně překopírovat a smažte to až potom, co jste si fakt jistí, že se vše překopírovalo OK a zvlášť, pokud se jedná o nějaká důležitá data, tak aby jste si klidně udělal MD5 otisk a kontrolovali, jestli je všechno opravdu ťip ťop.

scp  -r /místní/adresář user@server:/vzdálený/adresář/ && rm /místní/adresář/po/dokončení/kopírování

zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *