So. Pro 21st, 2024

Přiznejme si, že v testech síťovka ASUS XG-C100C sice vycházela jako taková 5 – 7gbps síťovka, nicméně cokoliv nad 1gbps za tu cenu je lepší, než ta nejlepší 1gbps síťovka. (nadsázka).

Rozjet ji na linuxu je trošku krkolomnější, než v případě 10gbps síťovky Edimax.

Pokud máte jen počítač a nevirtualizujete, tak prostě jen nainstalujete drivery podle návodu v README. Pokud však virtualizujete, musíte si vypnout v jednom z konfiguráků LRO funkci, která by způsobovala kernel paniku a nestabilitu systému.

Protože virtualizuji snad na všem, co má virtualizační instrukce, tak:

Jak zakázat LRO na 10Gbps Asus XG-C100C, aby fungoval bridging a forwarding?
V souboru aq_cfg.h ve zdrojácích změníme v části:
/* LRO */

řádek:
#define AQ_CFG_IS_LRO_DEF 1U

na:
#define AQ_CFG_IS_LRO_DEF 0U

A potom jsem musel nainstalovat dkms a build-essential knihovny a další srandy, bez kterých by se to neobešlo.

apt-get install linux-headers-`uname -r` build-essential gawk dkms -y

a dále už se stačí věnovat postupu v README a máte to. 😉

 

zdroj1
zdroj2
zdroj3

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *