So. Pro 21st, 2024

viz zde.

 

V podstatě musíte mít nabooování v minimálním režimu, tam to řve, že zafungovala bezpečnostní essentials opatření systému, takže vcelku dobře pomohl active boot disk.

Flashoval jsem AMD radeon 7770 správným biosem. Paradox byl, že v PC jsem měl 2 karty. Radeon x1650, který systém viděl ok, ale nešel flashnout a druhou grafiku AMD Radeon 7770 a ta už šla flashnout, byl problém však odhalit pořadí. Takže jsem postupoval

atiwinflash -f -p 2 bios.rom   k p 1 až k p0 a až u -p 0 to šlo.

atiwinflash -ai  případně atiflash -ai pomůže zobrazit všechny flashovatelné grafické karty v počítači.

V biosu si musíte nastavit bootování z PCI-express slotu, ve kterém je zdravá grafická karta. Obvykle čím výš od země se port pci-express nachází, tím menší pořadové číslo má. Neberte to jako vždy pravdivou skutečnost, ale v mém případě to fungovalo, jak tu zde uvádím.

 

Po flashnutí restartujete počítač, necháte to naběhnout. Ještě to řve, že se zařízení nepodařilo spustit a potom počítač vypnete, vytáhnete původní zdravou grafickou kartu, necháte tam tu „opravenou“ a necháte to nastartovat. Když to POSTne a bootne ok, tak byste už měli mít vyhráno.
Pak stačí spustit furmark a gpu caps viewer s různými testy, sledovat teploty a mělo by to být ok.

Další věc, kterou je si třeba hlídat je např. pomocí MSI afterburner programu či případně přímo v ovladačích rychlosti otáčení ventilátorů a teploty grafické karty.

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *