St. Led 22nd, 2025

Chtít po deskách od asusu na socketu AM3 (konkrétně M4A79XTD EVO rev. 1.01G ) aby do ní šel vložit nejnovější bios 2001,2003, 2112 je zhola nemožné!

Deska se stane nestabilní, občas nenabootuje a chová se jako kdyby měla vyteklé snad všechny kondenzátory.

A největší bomba je, že flashnout zpět starý bios 0501 taky nelze, protože mi to při flashování píše, že je bios starší, než tato základní deska..

To jsem musel vyřešit tímto návodem a teď už se deska aspoň nevypíná každých 5 minut při nestabilitě, ale už jen mrzne v operačním systému.

http://forums.mydigitallife.info/threads/8909-Make-A-bootable-USb-drive-For-Flashing-From-DOS

 

Moje rada na závěr zní : Zjistěte si jakou máte revizi desky (u mě 1.01G) a jakmile budete mít u biosů Asusu napsáno NE vaši revizi ale ALL, tak bios raději nenahazujte a smiřte se u asusu s tím, že tam prostě lepší procesor nenahodíte, protože se mi nestalo, že bych měl na nějaké asusovité desce stabilní poslední bios. Poslední „nejaktuálnější“ biosy jsou obvykle beta biosy, které mají spoustu problémů. To stejné mohu potvrdit i u Gigabytu. Betabiosy jsou málokdy stabilní a obvykle na nich nefunguje minimálně 1 ze všech možností nastavení, která by fungovat podle nastavení měla.

Dále zvlášť u Asusu : NIKDY! Opakuji NIKDY! neaktualizujte bios vaší desky, pokud nepotřebujete nahodit novější procesor, který vaše deska při současném biosu nezná! Hrozí vám potíže se stabilitou, nebo taky že už vám deska nenaběhne.

U Gigabytovských desek se cítím při flashování biosu mnohem lépe, než když flashuji asus. U těch desek nevíte, jak se budou chovat za 5 minut, to u gigabytu už jsem schopen odhadnout, co mi ta deska na stole udělá.

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *