St. Led 29th, 2025

Učený z nebe nespadl, proto sem občas napíšu návod, o kterém vím, že pomůže ostatním. Berte to proto jako moji investici do vás, nebo do kohokoliv, komu tento návod pomůže.

1) Stáhli jsme si soubor s příponou .ova. Otevřeme virtualbox, klikneme na soubor/file a importovat applianci/

2) Klikneme na žlutou složku se zelenou šipkou a  vybereme .ova soubor, který jsme si stáhli.

 

3) Vždy u appliance se nám otevře seznam zařízení, která jsou součástí vytvářené virtuálky z .ova souboru.  V mém případě si všimněte, že nastane problém se 2 síťovými kartami. Klikneme na IMPORTOVAT.

 

 

4) Pak nám poběží import (čas na kafe):

5) Potom, co doběhne import, už vidíme možnost zapnout virtuálku:

 

 

6) Jenže pak může nastat problém s hardwarem. Co teď? V mém případě jsem kliknul na zavřít virtuální počítač:

7) A vyskočila tato hláška s USBčky:

8) To má však snadné řešení. Vypneme virtuálku, klikneme na ozubené kolečko, otevře se další okno, klikneme na USB, a zaškrtneme USB 1.1 (OHCI) řadič a dáme OK.

 

Po opakovaném startu nám virtuálka nabíhá. 🙂

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *