So. Pro 21st, 2024

Na každé distribuci se mountuje samba jinak.

Konkrétně na Lubuntu 13.10 je to:

mount -t cifs //adresa/vzdaleny/adresar /mistni/adresar/na/ktery/to/namapujete -o user=uzivatel

Zeptá se Vás to na heslo:

Password for uzivatel@//server/vzdaleny/adresar:

Po zadání správného hesla ověříte příkazem df -Th, že to je namapované.

Stejný postup na ubuntu. A pokud si nainstalujete pomocí apt-get install cifs-utils i na debianu wheezy, tak je to stejně i tam.

Ověřte si, že jste za roota, když to píšete!

Jiná možnost (otestováno na bootovatelném ubuntu 12.04.3 LTS) :

mount.cifs //ipadresa/sdilenyAdresar /mistniSlozkaVpocitaciPodKterouSeToNamapuje -o user=nejakyUzivatel,pass=NejakeVaseHesloCoJsteSiZvoliliProUzivateleSMBNaCilovemServeru

Tedy příklad:

mount.cifs //192.168.0.1/data /cilova -o user=franta,pass=CoJsteSiZvoliliToMate

 

 

zdroj: http://askubuntu.com/questions/137011/how-to-mount-a-samba-shared-folder-ubuntu-x-ubuntu

zdroj: http://www.yusufhm.info/content/mount-windows-share-ubuntu-command-line

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *