So. Pro 21st, 2024

Ono to podle posledních článečků vypadá, že mám nějakou pifku proti Red Hatu, jenže to není pravda. Mě se prostě jen dějí podezřelé náhody, které mě nutí k zamyšlení, proč se tak děje. Doteď jsem nějak nepochopil, proč by Red Hat odebíral ovladače hardwaru z jejich distribuce.

Teď k tomu co se mi stalo.

lspci mi ukazuje na centosu7, že má stroj 4 síťové karty. Bohužel v ifconfig -a či ip addr show vidím jen 2. Kam se poděly ty zbývající 2? Odpověď je jednodušší, než byste mohli čekat. Mám asi moc staré síťové karty, ačkoliv jsou gigabitové a Red Hat si prostě usmyslel, že už je nebude standardně podporovat.

Mé řešení v mém případě pomohlo na mašinách Sun Fire X2200 M2:

rpm --import https://www.elrepo.org/RPM-GPG-KEY-elrepo.org
rpm -Uvh http://www.elrepo.org/elrepo-release-7.0-2.el7.elrepo.noarch.rpm
#Pokud byste měli Realtek 8168, tak:
yum install kmod-r8168 -y
#Pokud máte síťovky od Nvidie, tak:
yum install kmod-forcedeth -y

Pokud to nepůjde jinak, tak rebootnete stroj a po rebootu už síťovky uvidíte všechny.

zdroj1 zdroj2

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *