St. Led 22nd, 2025

Asus EZ FLASH 2 píše tuto hlášku při snaze updatovat bios.

NEsmí vám během updatu BIOSu vypadnout napájení, jinak z počítače uděláte velké cihloidní těžítko, vyžadující zásah odborníka.

Moje postřehy k tomu, aby se uvedené flashování podařilo:

  1. Vezměte USB flash disk, ten naformátujte na FAT32
  2. Nakopírujte do něj soubory .rom či .bin od výrobce základní desky k přesně stejnému typu základní desky, který máte. V mém případě od kamaráda koupené asus P5K, která vyžadovala mačkat F1 pro pokračování, protože procesor neznala (Xeon E5430 původně pro socket 771 s adaptérem pro socket 775).
  3. Soubory .rom jsem musel přejmenovat z p5k-1103.rom na 1103.rom
  4. Startoval jsem EZ flash 2 utilitu přímo z POST hlášky, pomocí ALT + F2
  5. Soubor to vidělo a už to bez problémů načetlo a flashnulo bios.
  6. Po skončení flashování to oznámí, že do 5 vteřin provede restart stroje
  7. V biosu pak nastavíme v sekci BOOT/Wait for F1 if error  <- DISABLED, aby nás neotravovala hláška neznámý procesor při každém POSTu počítače.

Hotovo, po flashnutí už to jede jak má.

Po kliknutí na obrázek se dostanete na stránky, kde jsem CPU Xeon E5430 s výkonem 3774 bodů v passmarku koupil.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *