St. Led 22nd, 2025

Já prováděl upgrade z LTS verze 6.45.8 na 6.48.7. Potom jsem v SYSTEM / packages / dal channel upgrade a potom jsem vpravo kliknul na download&install.

Na RB52G se jednalo o bezproblémovou záležitost.

Před upgradem

New Terminal a dejte příkaz

export file=preupgrade

vytvoří to ve Files soubor preupgrade.rsc, ten si můžete např. přes Winbox / Files přetáhnout pomocí drag&drop k sobě. Bude v něm kompletní konfigurace routeru.

Zvolte upgrade při přechodu z verze z 6.x na 7.x

Po upgradu:

Po upgradu to ukazuje aktuální verzi, jako stable

Verze 7.x nemá Long term verzi:

Mikrotik nemá Long term verzi

Možné problémy

error not enough disk space 7.4 MiB is required and only 7.4MiB is free
zařízení: Mikrotik Hap AC lite (rb941)

řešení

v IP / DNS / DNS Cache Size z 2048KiB na 512KiB

zakázal jsem IPv6, MPLS, zrušil jsem vše v tools/graphing , dal system / reboot
chvíli počkal a po náběhu jsem měl 8,5MiB volného a upgrade byl možný.

Pak jsem zkoušel upgrade ručně nahráním balíčku. ten failnul. A nakonec jsem upgradoval z LTS verze na stable verzi, zkusil znovu ruční update, ten failnul. A pak jsem zkusil příkazem:

/system package update
pak jsem rebootnul. Potom to asi tak 5 minut bylo offline, dostavily se proto zcela oprávněné pocity viny, že jsem ten mikrotik dorazil. A nakonec to dopadlo dobře a router se skutečně upgradoval, dokonce beze změny konfigurace. Po nainstalování nové verze vám to ukazuje jen 1 balíček.
Po rebootu mi zařízení připadlo nestabilní, takže jsem se dostal na rb941nd, system / routerboard/ upgrade. Rychlý reboot a po rebootu se zdá, že už to běží stabilně bez problémů.

zdroj zdroj2

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji v jedné osobě cca 100 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem jsem měl příležitost s dalšími kolegy řešit správu 8000 serverů po celé západní Evropě s vysokou mírou automatizace a poznávání nejrůznějších evropských pracovních mentalit. Dále jsem řešil hybridní cloud ve velké firmě, orientované na trhy střední a východní Evropy. Posledních několik let se věnuji Devops pro velké zákazníky v Azure cloudu, spravuji kubernetes (AKS), Gitlab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *